Reportáž TV NOVA o nevyhovujících podmínkách v českých školách?

O spolupráci a realizaci opatření v Gymnáziu Františka Křižíka v Plzni jsme Vás informovali ve článku: “V učebnách Gymnázia Františka Křižíka v Plzni se zlepší vzduch”. Projekt mělo gymnázium hrazeno ze 70% dotací z Operačního programu Životního prostředí v rámci 121. výzvy ministerstva životního prostředí.

Gymnázium implementovalo celkem 49 rekuperačních jednotek se zpětný získáváním tepla. Součástí instalace byli i textilní výústky, které dokonale a rovnoměrně distribuují čerstvý vzduch do prostoru učeben. Díky instalaci rekuperace se ve škole rapidně zlepšilo vnitřní prostředí, kdy učebny plní veškeré hygienické limity a studenti se mohou lépe soustředit na studium. Zlepšení si nepochvalují jen studenti, ale i zaměstnanci gymnázia. 

TV NOVA ve svém pořadu Víkend, natáčela reportáž na gymnáziu o zlepšení situace díky systému nuceného větrání, kde se k situaci vyjádřil i spolek Větráme školy. 

Reportáž můžete sledovat na odkazu níže.

https://novaplus.nova.cz/porad/vikend/bonus/97000-nevyhovujici-podminky-v-ceskych-skolach-osvetovy-projekt-se-to-snazi-zmenit

Pokud Vás trápí vnitřní prostředí, neváhejte se na nás obrátit a domluvit si schůzku.